Ako vysokoškolák či doktorand potrebujete nielen overené, ale aj prístupné zdroje. Čo všetko ponúkajú tie otvorené priblížia odborníci vo webinári.
„Vzdelávacích zdrojov nikdy nie je dosť. A keď sa tvorcovia o ne podelia otvoreným spôsobom s použitím verejných licencií napríklad Creative Commons, môžu oživiť a vhodne doplniť prostriedky tradičného vzdelávania, rozšíriť ich a uľahčiť prácu pedagógom aj študentom,“ otvára tému otvoreného vzdelávania Zuzana Stožická, z Odboru podpory otvorenej vedy a výskumu, Centra vedecko-technických informácií SR (CVTI SR).
Ako spomenula využívať otvorené zdroje znamená šetriť finančné prostriedky jednotlivcov aj inštitúcií. Celkovo rozvíjať kultúru, otvorenosť vo vede a v spoločnosti vo všeobecnosti.
Možnosti, tvorbu a zdieľanie týchto zdrojov priblíži webinár Otvorené vzdelávacie zdroje pre vysokoškolských študentov a doktorandov.
„Webinár predstaví otvorené vzdelávacie zdroje, ktoré môžu obohatiť výuku vysokoškolských študentov a doktorandov. Povieme si o spôsobe, ako a prečo otvorené vzdelávacie zdroje tvoriť a zdieľať so svetom,“ konkretizuje Stožická.
Záujemcovia sa môžu pripojiť k online podujatiu prostredníctvom živého vysielania, v stredu 7. 4. 2021 v čase od 10. 30. do 11. 30. hod.
WEBINÁR │Otvorené vzdelávacie zdroje pre vysokoškolských študentov a doktorandov.
lektor: RNDr. Zuzka Stožická, PhD
dátum a čas: 7. 4. 2021 o 10.30-11.30